Ainutlaatuista toimintaa – NHL-seura ei salli pelaajiensa pelata Fortnitea vieraspelimatkoilla!

Kuva: Getty Images
Laihasta menestyksestä viime kausina kärsinyt Vancouver Canuks on kieltänyt pelaajiltaan videopelit alkavan kauden vieraspelimatkoilla. Joukkueen kapteenistoon kuuluva Bo Horvat paljasti säännöstä TSN Radio 1040:n haastattelussa.
– Teimme siitä lopun: Ei enää Fortniteä eikä videopelejä muutenkaan vieraspeleissä, 23-vuotias kanadalaissentteri paalutti.
Hän ei itse osoittaudu virtuaalipelien ystäväksi.Fortnite on räiskintäpeli, joka on saavuttanut viimeisen vuoden aikana maailmanlaajuisen supersuosion.
Canuksissa halutaan, että pelaajat keskittyvät jatkossa enenmmän toistensa seuraan ja muun muassa lepäävät tarpeeksi uuvuttavilla pelimatkoilla.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi
- Max Verstappen ajoi paalulle Monzassa
- Lukko vahvana Saksassa
- KalPa reiluun voittoon – myös Ilves puhtaalla pelillä