22-vuotias urheilijakaunotar paljasti: lähtisi mieluusti treffeille Lionel Messin kanssa
Kuva: Getty Images
Amerikkalainen alppihiihtokaunotar Mikaela Shiffrin kertoi sveitsiläiselle Blick-lehdelle, ettei hänellä ole vieläkään poikaystävää. Shiffrin kertoi lehdelle treffien hermostuttavan häntä.
Arkuutta tapailussa ei ole edesauttanut se, että Shiffrinin, 22, kiihkeä fani ehdotti hiljattain hänelle, jos tämä voisi suudella sinkkunuorukaista suoraan suulle.
– Huusin hänelle, että poistuisi. Se oli törkeä ehdotus, Shiffrin kertoi Blickille.
Samassa haastattelussa selvisi, että Shiffrin illastaisi mielellään Argentiinan maajoukkueen ja Espanjan mahtiseuran FC Barcelonan ykköshyökkääjän kanssa.
– Lähtisin Lionel Messin kanssa. Olen kiinnostunut tietämään, miten on mahdollista juosta pallon kanssa niin lujaa, Shiffrin sanoi nauraen.
Maanantaina syntymäpäiviään viettänyt Shiffrin voitti helmikuussa kolmannen kerran peräkkäin pujottelun maailmanmestaruuden.
LUE MYÖS:
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä
- Supertähdet dominoivat pörssiä – kolme satasen miestä
- Viimein voiton makuun – kovanaamat ulos, voitto Japaniin
- Kotkat liitävät taas – palkintokorokesija!
- Kimi Antonelli kuittasi voiton Kiinassa
- Norjalaiset ylivoimaisia kotiladullaan
- Suomalaiset muistelevat kaiholla – Kimin paalupaikalle