Yhdeksän miljoonan pikatili tulee nyrkkeilijälle tarpeeseen: ”Olen puilla paljailla”

Kuva: Getty Images
Brittimedia Mirror.com julkisti lauantaina, että Tyson Fury tienaa lauantain ja sunnuntain välisenä yönä Suomen aikaa miteltävästä WBC-liiton raskaansarjan titteliottelusta lähes 9 miljoonaa euroa.
Tyson Fury ja Deontay Wilder iskevät ensi yönä yhteen nyrkkeilyn raskaan sarjan huippuottelussa. Ottelussa liikkuu hurjat rahamäärät ja etenkin Furylle ne tulevat tarpeeseen.
– Ollakseni rehellinen, olen puilla paljailla. Minulla ei ole pankissa yhtään rahaa. Elän työnhakijan tukien varassa tällä hetkellä. En koeta vedättää teitä. En ole tehnyt nyrkkeilemällä yhtään rahaa, Fury toteaa Mirrorin haastattelussa.
Wilder vs. Fury -ottelu on ensi yönä katsottavissa suorana pay-per-view-lähetyksenä Viaplayssa klo 04.00.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Ilves sai paikan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Aleksander Barkov voitti kaksi arvostettua palkintoa
- Oscar Piastri vankisti johtoaan MM-sarjassa
- Oscar Piastri paalulle
- Rallicross mukaan Viaplayn urheilutarjontaan
- Kasperi Kapanen sinetöi Edmontonin finaalipaikan
- Florida jyräsi finaaliin