Wayne Rooney vastasi kritiikkiin hattutempulla: ”Tiedän kyllä laatuni”
Kuva: Getty Images
Manchester United meni heittämällä Mestarien liigaan vuoden tauon jälkeen, kun joukkue murskasi Club Brüggen 4-0 vieraskentällä, otteluparin yhteismaalit olivat 7-1.
Wayne Rooney on joutunut alkukauden kuuntelemaan irvailuja ja kritiikkiä vaisuista esityksistään. Nyt hän hiljensi vääräleuat iskemällä kolme osumaa.
– Kritiikki olisi voinut vaikuttaa minuun ellen olisi vahva luonne. Tiedän kyllä oman laatuni. Vaikka maaleja ei tule, voin silti tehdä paljon joukkueen eteen, Rooney kertoi ottelun jälkeen BT Sportille.
– En ollut missään vaiheessa huolissani maalittomuudesta, tiesin että ne tulevat ennemmin tai myöhemmin.Paikkoja tulee ja silloin laitan pallon maaliin.
– Ymmärrän toki kritiikin, koska olen Wayne Rooney. Kritiikki kuuluu työhöni ja hyväksyn sen täysin, Rooney sanoi.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle