Video: Suomen nyrkkeilytähdet lähettivät lohdutukset Mira Potkoselle – ”Olet tehnyt hienoa työtä”
Kuva: Getty Images
Nyrkkeilijä Mira Potkonen kärsi keskiviikkona kirvelevän tappion 60-kiloisten EM-finaalissa Venäjän Darja Abramovalle.
Tappio oli Potkoselle vaikea nieltävä. Hän oli murtua kyyneliin, kun mitalistit odottivat palkintojenjakoa.
Suomalaiset ammattinyrkkeilijät Edis Tatli ja Niklas Räsänen ovat nyt lähettäneet lohdutuksensa Potkoselle, jonka vuosi päättyi pettymykseen.
– Hosi hieno ja hyvä matsi, mutta se ei ihan tällä kertaa riittänyt, Tatli sanoi Fight Nightin Facebook-tilillä julkaistulla videolla.
– Sinullta on ollut hieno tämä kausi. Toivottavasti sinulla on hyvä mieli kaikesta. Olet tehnyt hienoa duunia. Kaikkea hyvää ja tsemppiä jatkoon, Räsänen komppasi.
Jos alla oleva video ei aukea, voit katsoa sen täältä.
https://www.facebook.com/DBGFightNight/videos/10154774110711118/
Nokialainen Potkonen, 36, on tehnyt tappiosta huolimatta suomalaista urheiluhistoriaa. Hän on ensimmäinen nainen, joka on voittanut samana vuonna arvokisamitalin olympia-, MM- ja EM-tasolla.
ALL IN FIGHT NIGHT -tapahtuma Hartwall Arenalla 17.12. Tatlin ja Räsäsen lisäksi Eva Wahlström ja Robert Helenius. Liput tapahtumaan myy Lippu.fi, ja Viaplay näyttää tapahtuman suorana.
LUE MYÖS:
- Jokerit jysäytti kolme jättihankintaa – Teemu Turunen paljasti syyn siirrolleen
- Krista Tervo: surkea uutinen!
- Siirtomarkkinoilla jysähtää – Real Madrid tekemässä suomalaishankinnan
- Saga Vanninen: valtava muutos!
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Kuva: Minttu Räikkönen julkaisi herkän hääotoksen Instagramissa
- Real Madridin Thibaut Courtoisilta kovaa tekstiä entiselle seuralleen – ”Täällä taso on kovempi kuin Chelseassa”
- KHL-seuran hallitus kokoontui – Raimo Helmiselle potkut
- Liiga-seuralta karuja uutisia – kaksi tähtipelaajaa pitkään sivussa
- Louis van Gaal ylimielisenä: ”Meitä kritisoivat elävät menneisyydessä”
- Miksi Real Madridiin siirtynyt tähtiveskari joutui poistamaan tunteikkaan jäähyväiskirjeensä sosiaalisesta mediasta?
- Ratkaiseva shokkitappio liikaa: USA ulos MM-kisoista, valmentaja lähti
- Skandaali muhii Natalissa – Meksikolta hylätty kaksi maalia
- Yllätyskäänne: ”Uusi Zlatan” sanomassa ei Real Madridille
- Ahmed Musa katkerana Leicesterille – ”Halusin jäädä Englantiin”