Veikkausliigassa vilkas aamu – jo neljä sopimusuutista
Kuva: Juha Tamminen
Veikkausliigassa pelaavat FC Lahti, Ilves ja JJK ovat avanneet perjantaiaamun sopimusuutisilla.
FC Lahti on tehnyt vuoden pelaajasopimuksen 20-vuotiaan venäläisen keskikenttäpelaaja Pavel Osipovin kanssa. Osipov saapui Lahteen viime elokuussa lainasopimuksella yhteistyöseura Zenitistä. Osipovin sopimuksen myötä Kuhnureilla on ensi kaudeksi kasassa yhteensä 14 pelaajasopimusta.
23-vuotias hyökkääjä Antto Hilska ja Ilves ovat solmineet yksivuotisen jatkosopimuksen. Hilska siirtyi JJK:sta Ilvekseen viime kaudeksi ja hän pelasi Veikkausliigassa 19 ottelua, joissa syntyi yksi maali.
Ilveksellä on täten kasassa 20 pelaajasopimusta kaudelle 2017. JJK puolestaan julkaisi aamulla tehneensä kaksi jatkosopimusta. Benno Hanslian jatkaa seurassa vuoden ja Samu Nieminen kahden sopimuksilla. Molemmat ovat seuran kasvatteja. JJK:lla on nyt koossa 11 sopimuspelaajaa tulevalle kaudelle.
FC Lahti on tehnyt vuoden sopimuksen 20-vuotiaan keskikenttäpelaaja Pavel Osipovin kanssa >> bit.ly/2fLwA5B #fclahti #zenit 
Antto Hilska ja Ilves jatkosopimukseen. #Ilves #Veikkausliiga
Uutinen: ilvesedustus.fi/antto-hilska-i…
Uutinen: ilvesedustus.fi/antto-hilska-i…
Tulevan kauden joukkue rakentuu jälleen kahdella palalla: Hanslian & Nieminen jatkosopimuksiin! -->> jjk.fi/uutiset/hansli… #veikkausliiga
LUE MYÖS:
- Carolina voitti, tilanne tasan
- USA ja Ruotsi pulassa – MM-jääkiekossa viimein jättiyllätys
- Inter on Turun valtias
- Vegasille tuplaryöstö – Colorado vaikeuksissa
- Suosikit vahvoja perjantaina
- Leijonille helppo voitto
- Montreal katkaisi Carolinan putken
- Norja yllätti – jopa voitto lähellä
- Leijonat jälleen loistava – Latvia kaatui murskaluvuin
- Vegas nappasi ison voiton


