Veikkausliigaseuran somepäivitys sai täystyrmäyksen: ”Vahva ehdokas kauden huonoimmaksi twiitiksi”
Veikkausliigaseurat Ilves ja SJK pelasivat sunnuntaina 1-1-tasapelin Ratinan stadionilla Tampereella.
Ottelun jälkipuinnit jatkuivat maanantaina sosiaalisen median puolella. SJK lisäsi Twitteriin videon tilanteesta, jossa joukkueen puolustaja Richie Dorman taklaa voimakkaasti hänen tiellään seissyttä Tuomas Rannankaria.
– Jos koitat pysäyttää SJK:n Richie Dormanin sääntöjenvastaisesti, varaudu siihen että se saattaa myös vähän sattua, SJK:n julkaisemassa twiitissä kirjoitettiin.
Jos twiitti ei aukea, katso se täältä.
Jos koitat pysäyttää SJK:n Richie Dormanin sääntöjenvastaisesti, varaudu siihen että se saattaa myös vähän sattua. #ILVSJK #SJKfi #Veikkausliiga #RichieRichieRichieDorman
Jos koitat pysäyttää SJK:n Richie Dormanin sääntöjenvastaisesti, varaudu siihen että se saattaa myös vähän sattua. #ILVSJK #SJKfi #Veikkausliiga #RichieRichieRichieDorman
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Viaplay Talvi starttaa Vuokatin Suomen Cupilla
- Liverpoolin tuskalle jatkoa – nyt tuli lähtöpassit cupista
- Toronto nousi voiton päähän World Seriesin voitosta
- Leevi Meriläinen loisti Ottawan maalilla
- Lando Norris nousi MM-sarjan kärkeen
- Liverpoolille jälleen tappio
- Baseballin World Series alkoi Toronton komennossa
- KuPS haki tasapelin Konferenssiliigassa
- KuPS matkaa Konferenssiliigassa Islantiin
- Suomalaiskaksikolle kauden avausmaalit NHL:ssä