Vatsatauti iskenyt Tshekin joukkueeseen – uhkaa myös Ruotsia

Jo aiemmin Slovakian joukkueen kerrottiin kärsivän pukuhuoneessa riehuvasta viruksesta ja nyt sairastumisongelmia alkaa olla jo muillakin mailla. Ruotsin joukkue on kärsinyt muutamasta flunssatapauksesta, mutta nyt uhkaa vatsatauti.
Vatsatautiepidemia on SportExpressenin mukaan iskenyt Tshekin joukkueeseen, joka on hotellissa muun muassa eristetty ruokailemaan omaan tilaansa. Samassa hotellissa asuvalla Ruotsin joukkueella on ilmennyt nyt myös samanlaisia oireita.
Ruotsin joukkueen lehdistöpäällikkö Anders Feltenmark on vatsataudin ensimmäinen uhri ja vaikka hän ei tällä hetkellä ole tekemisissä pelaajien kanssa, on pelko taudin leviämisestä todellinen.
– Tunnen itseni huonovointiseksi, Feltenmark kuvaili lehdelle.
Suomen joukkue ei asu samassa hotellissa Ruotsin ja Tshekin kanssa.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Veikkausliigalegenda joutui lopettamaan vasten tahtoaan – ”Niin kuin avioliitto, niin tarvitsee kaksi, että se toimii”
- Suomalaislupaus säväytti Tallinnan maailmancupin sprintissä
- Miro Heiskanen ylsi harvinaiseen saavutukseen – Patrik Laine loistaa sentterinä
- Suomen joukkue Salpausselälle valittu – Iivo Niskanen ja Krista Pärmäkoski mukana
- Aleksander Barkovista Florida Panthersin kaikkien aikojen pistemies
- Lukas Hradecky torjui Bayernin kumoon – kärkipaikka vaihtui Bundesliigassa
- Red Bullin dominointi jatkuu – Sergio Perez ajoi voittoon
- Suomalaisvahdeilla synkkä ilta NHL:ssä
- Patrik Laine ja Kasperi Kapanen maalasivat
- Suomalaisilla loistopäivä Falunissa: Kerttu Niskanen voittoon, Perttu Hyvärinen ja Ristomatti Hakolalta loistohiihdot