Valioliigatoppari karsiutui EM-kisoista ja matkusti lomalle Aasiaan – joutui erikoisella tavalla sairaalaan
Kuva: Getty Images
Chris Smalling oli epäonninen lomamatkallaan.
Englannin paidassa Ranskan EM-kisoissa pelannut Manchester Unitedin toppari on joutunut sairaalaan Balilla. Smalling, 26, joutui sairaalahoitoon sunnuntaina pyörryttyään ruokamyrkytyksen seurauksena. Man United kertoo asiasta verkkosivuillaan.
Daily Mail uutisoi aiemmin Smallingin joutuneen sairaalaan meduusan pistettyä häntä maanantaina, kun hän oli surffaamassa. Nähtävästi lehden tiedot eivät pidä paikkaansa.
Lehden mukaan Smalling oli saanut pistoja kaulaansa, vasempaan kätensä ja päähänsä.
Smalling matkusti Aasiaan lähes välittömästi Englannin tiputtua Ranskan EM-kisoista. Joukkue hävisi yllättäen Islannille neljännesvälierissä 1-2. Turnauksessa pelataan välierät keskiviikkona ja torstaina, loppuottelu on luvassa sunnuntaina.
Keskiviikkona Wales haastaa Portugalin, torstaina isäntämaa Ranska kohtaa hallitsevan maailmanmestarin Saksan.
Daily Mailin mukaan ManU:n uusi päävalmentaja Jose Mourinho on myöntänyt Smallingille pidemmän loman EM-kisarupeaman takia. Pelaajan on tarkoitus palata pre-seasonille lähiviikkoina. Valioliiga alkaa elokuun puolivälissä.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Tiesitkö: Jari Litmanen ei ole aina pelannut numerolla 10 – mitä muita numeroita hän käytti?
- Vatsatauti vaivaa Bayern-tähteä – Saksan maalivahti Manuel Neuer sivuun Italia-ottelusta
- Oho – Huuhkaja-pelaajan tyttöystävä on melkoinen kaunotar!
- Ferrari yllätti kilpailijatallin – ”Putoamme tuolilta”
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Arsenal havittelee ison rahan korvaajaa Danny Welbeckille
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- ESPN: Andres Iniesta suuntaamassa todella yllättävään osoitteeseen, eikä se ole Kiina
- Ghanan Kevin-Prince Boateng ei kainostele: ”Meidän täytyy voittaa mestaruus”
- Italialaislehti paljastaa: Niklas Moisander kuittaa puoli miljoonaa euroa enemmän kuin Perparim Hetemaj!