Valioliigan ainoa jenkkimanageri: ”Puheet pelaajien tyytymättömyydestä vailla pohjaa”

Swansean manageria Bob Bradleyta on Englannissa seurattu poikkeuksellisen tarkkaan. Bradley on kokenut ja menestyksekäs valmentaja, mutta yhdysvaltalaisena hän on melkoinen kummajainen lajin emämaassa.
Erilaiset artikkelit joulun alla kertoivat Swansean pelaajien olevan tyytymättömiä Bradleyn harjoitusmetodeihin.
– Niissä puheissa ei ole mitään totuuspohjaa, Bradley kuittasi Sky Sportsille.
– Saapumiseni jälkeen keskittyminen on ollut lyhyemmissä, terävämmissä harjoituksissa, joissa intensiteetti ja tempo ovat aiempaa korkeammalla. Pelaajat ovat omaksuneet tämän erittäin hyvin.
Bradleyn mukaan erilaisia juttuja lähtee liikkeelle hyvin herkästi.
– Tiedätte miten se menee. Kuka tietää mistä tämäkin on peräisin? Joskus asioita tulee julki sellaisten pelaajien, jotka eivät ole ehkä pelanneet niin hyvin, agenteilta, perheiltä ja ystäviltä, Bradley pohti.
– Eivät nämä jutut kuitenkaan kovin paljon merkitse.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon