Valioliigalegenda uskoo: “Jose Mourinho on Manchester Unitedin seuraava manageri”

Valioliigan ja Englannin maajoukkueen legenda Michael Owen uskoo vahvasti, että Jose Mourinho ottaa Manchester Unitedin ohjat Louis van Gaalilta.
Vaikka United otti lauantaina helpottavan voiton Swanseasta kotonaan, roikkuu van Gaal yhä löysässä hirressä.
– Jose Mourinho sopii hyvin Unitediin, koska se on aika samanlainen joukkue kuin Chelsea. Molemmat joukkueet on rakennettu viihdyttävän jalkapallon DNA:sta. Hän on hyvin todennäköisesti seuraava Unitedin manageri, enkä ihmettelisi, vaikka näin olisi jo seuraavassa Valioliigan ottelussa, Owen paaluttaa BT Sportin haastattelussa.
ManU kohtaa viikon päästä FA cupissa kotonaan Sheffield Wednesdayn ja kolme päivää myöhemmin Valioliigan vierasottelussa Newcastlen.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon