Uefa lyhensi Neymarin pelikieltoa Mestarien liigassa

Euroopan jalkapalloliitto Uefa on lyhentänyt brasilialaispelaaja Neymarin kolmen ottelun pelikiellon kahteen otteluun Mestarien liigassa.
PSG:n brasilialaistähti sai maaliskuussa Uefalta kolmen ottelun pannan haukuttuaan PSG:n ja Manchester Unitedin välisen ottelun tuomaritoimintaa. Osittain huvittavaa tapauksessa oli se, että tuolloin loukkaantuneena ollut Neymar seurasi neljännesvälieräottelun katsomosta.
Neymar kärsii pelikieltonsa ensimmäisen ottelun tänä iltana, kun PSG saa vieraakseen Espanjan mahtiseuran Real Madridin Mestarien liigan lohkovaiheen avauskierroksella.
Sen jälkeen Neymar on myös sivussa PSG:n vieraspelistä turkillaista Galatasarayta vastaan. Hän on jälleen edustuskelpoinen lokakuun lopussa pelattavassa ottelussa Club Brüggea vastaan.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Florida jyräsi Edmontonin
- Florida tasoitti NHL-finaalit
- Edmonton vei NHL:n avausfinaalin
- Ilves sai paikan Eurooppa-liigan karsinnoissa
- Aleksander Barkov voitti kaksi arvostettua palkintoa
- Oscar Piastri vankisti johtoaan MM-sarjassa
- Oscar Piastri paalulle
- Rallicross mukaan Viaplayn urheilutarjontaan
- Kasperi Kapanen sinetöi Edmontonin finaalipaikan
- Florida jyräsi finaaliin