Törkeä rattijuopumusepäily Liigapuolustajalla – ”Olen tehnyt karmean virheen”
Kuva: Juha Tamminen
Liigajoukkue Turun Palloseuran puolustaja Aleksi Anttalaista epäillään törkeästä rattijuopumuksesta seuran verkkosivujen mukaan.
Poliisipartio oli pysäyttänyt ajoneuvoa kuljettaneen Anttalaisen viime viikonloppuna. Puolustaja on nyt väliaikaisessa ajokiellossa.
– Halusin tulla itse tämän asian kanssa avoimesti julkisesti esiin ja kantaa vastuuni. Olen tehnyt karmean virheen, jota häpeän älyttömän paljon, kertoo Anttalainen TPS:n verkkosivuilla.
– Haluan pyytää myös julkisesti anteeksi TPS:n organisaatiolta, yhteistyökumppaneilta, joukkuekavereiltani ja koko TPS-yhteisöltä, Anttalainen jatkaa.
TPS ilmoitti samalla, että Anttalaisen tiedotteen lisäksi TPS ja Anttalainen eivät kommentoi rattijuopumusepäilyä enempää julkisesti.
LUE MYÖS:
- Argentiinalaiset huokaisivat helpotuksesta
- Uskomaton Norja neljän sakkiin
- Leijonat vakuuttavasti välieriin
- Carolina matkalla finaaleihin – Montreal vailla mahdollisuuksia
- Huuhkajien kokoonpanoon muutoksia
- Leijonien puolivälierä torstaina
- Näin jääkiekon MM-kisat jatkuu – puolivälieräparit ja aikataulu
- Vegas finaaleihin – suursuosikin kausi päättyi
- B-lohko Kanadan heiniä – superpari loisti
- A-lohkon ”finaali” meni Sveitsille – Suomi kohtaa seuraavaksi Tshekin