Tähtilaiturille enemmän lepoaikaa jatkossa? – Arsenalin kerrotaan tavoittelevan kilpailijaseuran pelaaja
Kuva: Getty Images
Arsenal tavoittelee Manchester Cityn Jesus Navasia, väittää italialainen Tuttomercatoweb.
30-vuotias espanjalaislaituri on saanut alkukaudella varsin paljon vastuuta Cityn paidassa tehottomuudestaan huolimatta.
On kuitenkin mahdollista, että Navasin peliaika putoaa jatkossa, mikäli sekä David Silva, Kevin De Bruyne että Raheem Sterling pysyvät samaan aikaan kasassa ja pelikunnossa.
Arsenaliin mennessään Navas toisi laajuutta materiaaliin – ja ennen kaikkea lepoaikaa chileläistähti Alexis Sanchezille, joka on joutunut urakoimaan viime aikoina valtavasti.
Sanchezhan loukkaantui viime viikolla ottelussa Norwichia vastaan. Peliä edeltävinä päivinä oli tiedossa, että tähtilaiturin takareisi ei ole täydessä kunnossa, ja mies lopulta poistuikin kentältä takareisivamman vuoksi.
LUE MYÖS:
Voita kisapaketti kahdelle jääkiekon MM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kisapaketin kahdelle jääkiekon MM-kisoihin Sveitsiin!
-
- Palkinto sisältää:
- otteluliput peliin Suomi-USA (18.5.)
- suorat lennot Helsinki-Zürich-Helsinki
- kahden yön majoituksen aamiaisineen
- lentokenttäkuljetukset
- Palkinto sisältää:
-
- Uusi vapaa urheilukanava Viaplay TV aloittaa lähetykset tällä viikolla
- Erling Haalandin maalivire sai jatkoa
- Liverpool palasi voittojen tielle
- Hiihdon Suomen Cup starttasi Vuokatissa
- Viaplay Talvi starttaa Vuokatin Suomen Cupilla
- Liverpoolin tuskalle jatkoa – nyt tuli lähtöpassit cupista
- Toronto nousi voiton päähän World Seriesin voitosta
- Leevi Meriläinen loisti Ottawan maalilla
- Lando Norris nousi MM-sarjan kärkeen
- Liverpoolille jälleen tappio