Taas yksi Man Unitedin pelaaja kyllästyi Mourinhoon? Lähteet: lähdössä kotimaahansa pilkkasummalla

Jälleen yksi Manchester Unitedin pelaaja on jättämässä seuran. Viime viikolla Adnan Januzaj siirtyi Sunderlandiin, koska ei kuulunut Jose Mourinhon – uuden päävalmentajan – suunnitelmiin.
Nyt saman kohtalon on kokemassa 26-vuotias italialaispakki Matteo Darmian, joka jäi Mourinhon kokoonpanon ulkopuolelle sunnuntaina 3-1-voitossa Bournemouthista Valioliigan avauskierroksella.
Italialainen Calciomercato uutisoi maanantaina, että Serie A-seura AS Roma on kiinnostunut hankkimaan Darmianin riveihinsä. Sen sijaan Football Italia-sivusto kertoo, että myös samassa sarjassa Roman kanssa pelaava Napoli keskustelee Unitedin kanssa mahdollisesta siirrosta.
United toivoo Daily Starin mukaan saavansa Darmianista noin 14 miljoonaa euroa, eli saman summan, minkä seura maksoi puolustajastaan noin vuosi sitten.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Kolme suomalaista maalinteossa NHL:ssä
- Huuhkajat taipui EM-karsinta-avauksessa
- Huuhkajien miehistö Tanskaa vastaan valittu
- Huuhkajien EM-karsinnat käynnistyvät – ”Ainut tavoite on päästä kisoihin”
- Veikkausliigan supertähti sai yllättävän vastaanoton kasvattajaseuransa faneilta – ”Jäi kyllä ikuisesti mieleen”
- Dortmundista Veikkausliigaan siirtynyt pelasi supertähtien kanssa – ”Kyllä sen näki, että heillä on lahjakkuutta”
- Connor McDavid ylitti huiman rajapyykin
- Veikkausliigalegenda joutui lopettamaan vasten tahtoaan – ”Niin kuin avioliitto, niin tarvitsee kaksi, että se toimii”
- Suomalaislupaus säväytti Tallinnan maailmancupin sprintissä
- Miro Heiskanen ylsi harvinaiseen saavutukseen – Patrik Laine loistaa sentterinä
- Dortmundista Veikkausliigaan siirtynyt pelasi supertähtien kanssa – ”Kyllä sen näki, että heillä on lahjakkuutta”
- Veikkausliigalegenda joutui lopettamaan vasten tahtoaan – ”Niin kuin avioliitto, niin tarvitsee kaksi, että se toimii”
- Miro Heiskanen ylsi harvinaiseen saavutukseen – Patrik Laine loistaa sentterinä
- Suomen joukkue Salpausselälle valittu – Iivo Niskanen ja Krista Pärmäkoski mukana