Taas huippupelaaja siirtyy Aasiaan – mutta tällä kertaa Japaniin

Jalkapallomaailman nimimiesten siirroista tai ainakin huhutuista siirroista Kiinaan on uutisoitu pitkin talvea. Nyt Aasiaan siirtyvien tähtipelaajien listaan saadaan uusi nimi, mutta suuntana ei ole Kiina, vaan Japani.
Saksan maajoukkuehyökkääjä Lukas Podolski on BILDin mukaan siirtymässä kesällä japanilaisen Vissel Koben riveihin. Kobe ja Podolskin nykyinen seura ovat päässeet sopimukseen 2,8 miljoonan euron siirtosummasta.
Podolskin itsensä kohdalla puhutaan isommista summista, sillä lehden tietojen mukaan hänen vuosipalkkansa nousee peräti kahdeksaan miljoonaan euroon.
129 kertaa Saksan maajoukkuepaitaa kantanut Podolski on kuvioissa pitkään, mutta ”Poldi” ei ole vasta kuin 31-vuotias, joten mistään iltaruskon rahastamisesta ei varsinaisesti ole kyse.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa