Sky Sports: Zlatanin siirto Manchester Unitediin lääkärintarkastusta vaille valmis
Kuva: Getty Images
Zlatan Ibrahimovicin siirtyminen Valioliigan jättiseura Manchester Unitediin on lähellä.
Brittikanava Sky Sportsin mukaan ”Ibran” siirto Unitediin on lääkärintarkastusta vaille valmis. Zlatan suorittaa tarkastuksen, kunhan Ranskassa pelattava EM-turnaus päättyy. Kisojen loppuottelu pelataan 10. heinäkuuta.
Sky Sportsin tietojen mukaan Zlatanin sopimus on yksivuotinen ja todennäköisesti toteutumassa, sillä Zlatanin uskotaan olevan erinomaisessa kunnossa, jolloin epäkohtia lääkärintarkastuksessa ei uskota löytyvän.
Pitkänhuiskea hyökkääjä edustaa Ruotsin A-maajoukkuetta kuluvassa EM-turnauksessa. Hän oli osallisena Ruotsin tasoitusmaalissa Irlantia vastaan 1-1-tasapelissä.
34-vuotias Ibrahimovic on pelannut Ruotsin paidassa maaotteluita nyt huikeat 114. Hän toimii joukkueen kapteenina.
LUE MYÖS:
- NHL-kiekkoa Helsingissä marraskuussa – Sebastian Aho johtotähtenä
- Yksi ulkona, muut katkolla
- Ylivoimaa – Johannes Kläbo voitti kaiken
- Ei menestystä hallissa – Murto ja Pulli kärkikympin ulkopuolella
- Minkkisen loistava kausi jäi ilman kruunua
- Pellegrino sanoi hyvästit – voittamalla!
- Pelicans ja Ässät vahvoilla – iso voitto HIFK:lle
- Kotimaisen jalkapallokauden ensimmäinen pytty jäi Turkuun
- Jännittäviä hetkiä NBA:ssa – tuleeko lisää joukkueita?
- Kolmien olympialaisten kävijä sanoi hyvästit