Sky: Inter tekemässä todellisen ryöstön La Ligan jättiläisen riveistä
Kuva: Getty Images
Mediatietojen mukaan espanjalaisjätti Atletico Madridin puolustaja Diego Godin on hyväksynyt ehdot siirrosta italialaiseen Inter Milaniin kesällä.
Sky Sport Italian toimittajan Gianluca Di Marzion ja Corriere dello Sport -sanomalehden mukaan Godin allekirjoittaa kaksivuotisen pahvin milanolaisseuraan. Pahvi sisältää option kolmannesta vuodesta.
Di Marzio kertoo, että vain ”viimeiset yksityiskohdat” uupuvat Godinin, 32, sopimuspaperista. Godinin diili Atleticoon päättyy kesällä.
Uruguaylainen on pelannut Atletissa kesästä 2010 saakka ja lukeutunut sarjan parhaimpiin keskuspuolustajiin jo pitkään. Jos Inter todella saa Godinin riveihinsä ilmaiseksi, kyseessä on todellinen ryöstö. Olisi ihme, jos Atletico ei tarjoaisi luottopelaajalleen jatkoa. Tälläkin kaudella Godin on pelannut 13 sarjaottelua La Ligan mestaruudesta taistelevan joukkueen riveissä.
125 A-maaottelua pelannut Godin kuului Uruguayn MM-kisaryhmään kesällä Venäjän turnauksessa.
Serie A:n huippujoukkueiden kaikki ottelut Ruudusta!
LUE MYÖS:
- Carolina voitti, tilanne tasan
- USA ja Ruotsi pulassa – MM-jääkiekossa viimein jättiyllätys
- Inter on Turun valtias
- Vegasille tuplaryöstö – Colorado vaikeuksissa
- Suosikit vahvoja perjantaina
- Leijonille helppo voitto
- Montreal katkaisi Carolinan putken
- Norja yllätti – jopa voitto lähellä
- Leijonat jälleen loistava – Latvia kaatui murskaluvuin
- Vegas nappasi ison voiton