Shokkiväite: Supertähti Lionel Messi juonii – Barcelonan 147 miljoonan euron hirmuhankinnalle pikaiset lähtöpassit?
Kuva: Getty Images
Espanjalaislehti Diario Gol väittää, että Barcelonan supertähti Lionel Messi ei usko hyökkääjä Ousmane Dembelen sopeutuvan seuraan.
Dembele siirtyi katalaaniseuraan vasta kesällä kaupassa, jonka arvo voi nousta peräti 147 miljoonaan euroon.
Diario Golin mukaan Messi näki heti, että Dembele ei sovi Barcelonaan pelaajana. Messin uskotaan juonineen Luis Suarezin kanssa ja päättäneen, että ranskalaisella ei ole asiaa Barcan avauskokoonpanoon.
On jopa mahdollista, että Dembele lähtee kesällä. Hän tekee tällä hetkellä paluuta pelikentille vakavan loukkaantumisen jäljiltä.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Sidney Crosby ja kumppanit voittivat Stanley Cupin toisella yrittämällä – Jarkko Ruutu muistelee: ”Joukkue oli huonompi kuin edellisenä vuonna”
- Arsenal havittelee ison rahan korvaajaa Danny Welbeckille
- ESPN: Andres Iniesta suuntaamassa todella yllättävään osoitteeseen, eikä se ole Kiina
- Ghanan Kevin-Prince Boateng ei kainostele: ”Meidän täytyy voittaa mestaruus”
- Tiesitkö: Jari Litmanen ei ole aina pelannut numerolla 10 – mitä muita numeroita hän käytti?
- Auts! Kilpakumppanilta täyslaidallinen suomalaiselle formulakuskille: ”En kunnioita tuota kakaraa lainkaan”
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- Espanjan päävalmentajalle potkut MM-kisojen aattona – ”Liitto ei voi jäädä ulkopuolelle neuvotteluista”
- Henri Kontisen nelinpelitie nousi pystyyn Australiassa