Sensaatiomaisen alkukauden pelannut maalitykki Arsenalin kiikarissa? – Pelaaja fanitti nuorena Manchester Unitedia

Valioliigaseura Arsenal harkitsee Watfordin maalitykin Odion Ighalon hankkimista, väittää brittilehti Daily Mail.
Aiemmin viikolla huhuttiin, että ”Tykkimiehet” tavoittelisi Ighalon seurakaveria, Troy Deeneyä. Kaksikkohan on muodostanut tällä kaudella loistavan tutkaparin Valioliigassa.
Vielä viime kaudella Watfordin kanssa Championshipissä pelannut 26-vuotias Ighalo on tehnyt tällä kaudella 20 Valioliiga-ottelussa 14 maalia.
Nigerialainen paljasti hiljattain The Sun -lehden haastattelussa olleensa nuorena Manchester Unitedin kannattaja.
Arsenal päätti olla hankkimatta kauden alla uuttaa hyökkääjää, vaikka monet fanit sellaista vaativat. Ratkaisu on toistaiseksi osoittautunut onnistuneeksi, sillä Olivier Giroud on tehnyt maaleja tasaiseen tahtiin.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Mikko Rantasen hirmuvireelle jatkoa – kaatoi yksin Winnipegin
- Carolina haki vierasvoiton Washingtonista
- Florida avasi toisen kierroksen tappiolla
- Oscar Piastrille kolmas peräkkäinen voitto
- McLarenit hallitsivat Miamin sprinttiä – Max Verstappenille paalupaikka
- Kimi Antonelli rysäytti sprintin paalulle Miamissa
- Chelsea teki selvää jälkeä ”suomalaisjoukkueesta”
- Eetu Luostarinen hurjasteli Floridan jatkoon
- Sebastian Aho siivitti Carolinan jatkoon
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan