Saksalaislehti: Bundesliigan historian nuorin valmentaja kieltäytyi Real Madridin tarjouksesta
Kuva: Getty Images
Saksalaislehti Bild kertoo Real Madridin kysyneen seuran päävalmentajan pestiin saksalaista Julian Nagelsmannia, 30. Espanjalaisjätti joutui aloittamaan uuden luotsin etsimisen, kun Zinedine Zidane ilmoitti viime viikolla lähdöstään.
Nagelsmann kieltäytyi Bildin mukaan Realin tarjouksesta, koska ei halunnut jättää Hoffenheimia, jonka päävalmentajaksi tuli jo Bundesliigan historian nuorimpana koutsina, vain 28-vuotiaana.
Aiemmin myös Bayern München ja Borussia Dortmund ovat olleet kiinnostuneet Nagelsmannin palveluista, mutta saksalaisluotsi ei ole tarttunut niihinkään tarjouksiin.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Sidney Crosby ja kumppanit voittivat Stanley Cupin toisella yrittämällä – Jarkko Ruutu muistelee: ”Joukkue oli huonompi kuin edellisenä vuonna”
- Arsenal havittelee ison rahan korvaajaa Danny Welbeckille
- ESPN: Andres Iniesta suuntaamassa todella yllättävään osoitteeseen, eikä se ole Kiina
- Ghanan Kevin-Prince Boateng ei kainostele: ”Meidän täytyy voittaa mestaruus”
- Tiesitkö: Jari Litmanen ei ole aina pelannut numerolla 10 – mitä muita numeroita hän käytti?
- Auts! Kilpakumppanilta täyslaidallinen suomalaiselle formulakuskille: ”En kunnioita tuota kakaraa lainkaan”
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- Espanjan päävalmentajalle potkut MM-kisojen aattona – ”Liitto ei voi jäädä ulkopuolelle neuvotteluista”
- Henri Kontisen nelinpelitie nousi pystyyn Australiassa