Robert Helenius harjoitusolosuhteistaan: ”Helpottaa paljon”

Suomessa ennennäkemättömän kovatasoisessa ALL IN -illassa lauantaina 17. joulukuuta Robert Helenius (23-1-0) nousee jälleen kehään. Silloin Heleniusta vastaan tulee argentiinalainen Gonzalo Omar Basile (68-11-0).
– Iso, kokenut kaveri tulee vastaan, siinä pitää olla varuillaan. Hänellä on enemmän tyrmäysvoittoja kuin minulla ammattilaisotteluja. Kaikki työ mitä tähän asti on tehty, tuntuu hyvälle ja on mennyt nappiin, Helenius kommentoi tulevaan otteluun tehtyjä valmisteluja Arvokisat-sivustolle.
Helenius on rakentanut Ahvenanmaalle oman harjoittelukeskuksen auttamaan otteluihin valmistautumistaan.
– Se helpottaa paljon. Ei tarvitse lähteä minnekään treenileirille. Ensi viikoksi ollaan jo sovittu pari sparrikaveria ottamaan tekniikkatreenejä.
Liput tapahtumaan myy Lippu.fi, ja huippuilta on nähtävissä suorana myös Viaplayssa.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa
- Oscar Piastri vankisti voitolla MM-johtoaan
- McLarenit eturivistä Alankomaiden osakilpailuun
- McLarenit palasivat radoille vahvimmin
- KuPS Konferenssiliigan liigavaiheeseen
- Lisää suomalaisedustusta eurocupeihin
- Valtteri Bottaksen F1-pesti varmistui
- Liverpool puristi tärkeän voiton
- Manchester United jatkaa voitoitta