Perparim Hetemaj kertoi Byyrille, kauanko aikoo vielä pelata ulkomailla ennen paluutaan Suomeen

Suomen jalkapallomaajoukkueen entinen pelaaja Perparim Hetemaj edustaa tällä hetkellä Italian toisella sarjatasolla Serie B:ssä pelaavaa Beneventoa.
Sinne Hetemaj siirtyi täksi kaudeksi vietettyään kahdeksan vuotta Chievo Veronassa, jonka riveissä hän ehti pelata 249 ottelua ja esiintyä myös kapteenina.
Hetemaj on jo aiemmin tehnyt selväksi, että aikoo jossain vaiheessa palata Suomeen ja lopettaa uransa kotimaassa. Ensi kaudella ”Perpaa” ei kuitenkaan vielä veikkausliigakentillä nähdä.
– Tavoitteena on pelata vielä 1,5 vuotta ulkomailla, jonka jälkeen edessä olisi paluu Suomeen. Vaimoni on kuitenkin piakkoin valmistumassa lennonjohtajaksi, joten hänen tuleva työpaikka tulee määrittämään myös minun osoitteeni, Hetemaj kertoi Byyrille.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon