Penguins ja Crosby liekeissä: viiden maalin toinen erä!

Pittsburgh otti suuren askeleen kohti NHL:n pudotuspelien toista kierrosta kylvettämällä Rangersin kotonaan maalein 7-1. Ensimmäisen erän jälkeen ottelu oli lukemissa 1-1, mutta toisessa erässä alkoi tapahtua: Penguins iski peräti viisi maalia erään Rangersin yhtä vastaan. Kolmas erä oli enemmän pelailua ja tulevien pelien odottamista.
Kun panokset kovenevat, kokemus puhuu. Sydney Crosby vietti kolmen tehopisteen iltaa lukemin 1+2. Hän oli mukana kolmessa Pittsburghin ensimmäisessä maalissa. Kokeneesta osastosta myös Jeff Carter onnistui maalinteossa, samoin Jevgeni Malkin. Luonnollisesti Jake Guentzelille tuli myös yksi täysosuma, kuten useimmiten. Kasperi Kapanen sai syöttöpisteen Malkinin kolmannen erän maaliin.
Ottelusarja on katkolla Pittsburghille, kun joukkueet kohtaavat seuraavan kerran New Yorkissa.
Elisa Viihde Viaplay ja V-sport -kanavat näyttävät tämän ottelun – kuten myös muut NHL:n pudotuspelit – suorana lähetyksenä.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Meininki kuin Salatuissa elämissä! – Seiska: Suomalainen NHL-tähti iski exänsä isosiskon!
- Suomalainen NHL-tähti jätti fitnessmallirakkaansa neljän vuoden yhdessäolon jälkeen – ”Oliko vika minussa?”
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- Seiska: Jere Karalahti nukkuu jo yönsä uuden rakkaansa vierellä – tässäkö vahvistus? Katso kuva
- Video: Peter Enckelman muistetaan tästä maalista – näin hän itse kommentoi tapausta nyt!
- Esa Tikkanen poisti jännityksen: ”Me ollaan hiiriä, ne on kissoja”
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- Hillittömät hinkit! Suomessa loistanut urheilijakaunotar avautui – ”Ihan kuin olisin maan ainoa isotissinen”
- Kommentti: Turhauttavaa, Marjamäki, turhauttavaa!
- ”Liian isot tissit!” – Tämä superseksikäs kehätyttö väittää saaneensa kenkää liian uhkeiden muotojensa vuoksi