Paul Pogballe tukea Tottenhamin tähdeltä – ”Olemme vahvoja yhdessä”

Manchester Unitedin maailmanmestari Paul Pogba on jatkuvasti kovassa median pyörityksessä.
Miestä on kritisoitu lähiaikoina siitä, että miehen mieli olisi jo muissa joukkueissa, kuin Manchester Unitedissa. Unitedin 3-2 -shokkitappio Brightonille ei ainakaan auttanut Pogban tilannetta.
Vahva keskikenttäpelaaja on kuitenkin saanut tukea Ranskan joukkueen kapteenilta, Tottenhamin Hugo Llorisilta. Lloris kertoo, että Pogban asenne on ensiluokkaista.
– Me näytimme, että Ranskan pelaajat ovat vahvoja yhdessä. Jos joukkue ei ole yhtenäinen, se kaatuu jo ensimmäiseen aitaan. Esimerkiksi Paul (Pogba), hänelle on aina sanottu, että hänen pitää keskittyä enemmän joukkueeseen. MM-kisoissa hän ei olisi voinut tehdä sitä paremmin. Hän oli täysillä joukkueen mukana koko turnauksen ajan, josta saimme palkinnon lopussa, Lloris tukee joukkuekaveriaan.
Lähde: ESPN
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu
- NHL:n varaustilaisuuden varausjärjestys selvillä
- Suomalaisjoukkueiden ensimmäiset vastustajat eurokentillä selvillä
- Valioliigan otteluohjelma julkaistiin