Onko Jokerit valmis? – Näin Lauri Marjamäki kommentoi

Leijonien entinen päävalmentaja Lauri Marjamäki aloitti Jokereiden luotsina virallisesti tämän kuun alussa.
Työ on alkanut valmennusryhmän palavereilla ja valmistautumisella tulevaan kauteen. Marjamäki on kokoontunut valmennusryhmänsä kanssa muutaman kerran. Ryhmään kuuluvat hänen lisäkseen Raimo Helminen, Mika Saarinen, Markus Ketterer ja Janne Hietaniemi.
– Itse olen aika perin pohjin halunnut saada selville, mitkä asiat ovat hyvin ja missä kehitettävää niin organisaatio- kuin seuratasolla. Tietysti jokainen pelaaja on käyty aika perusteellisesti läpi valmennusryhmän kanssa, Marjamäki kertoo Jokereiden verkkosivuilla.
– Sellaista kokonaiskuvaa olen halunnut saada. Paljon on ajatuksia, ideoita ja virtaa, että pääsisi jo touhuamaan, kun heinäkuun lopussa vasta yhdessä kokoonnutaan. Pelaajille olen viestiä vienyt ja jutellut aika monen kanssa puhelimessa, Marjamäki toteaa.
Lähde: Jokereiden verkkosivut
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Patrik Laineen Montreal raivasi tiensä pudotuspeleihin
- Samuel Helenius tuplasi kauden maalimääränsä
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri Bahrainin valtias
- Arsenal kompuroi – Manchester City esitti komean nousun
- Oscar Piastri paalupaikalle Bahrainissa
- McLarenit nopeimpia Bahrainin harjoituksissa
- Suomalaisvetoiselle Djurgårdenille tappio Konferenssiliigassa
- NHL:ssä vietettiin maalijuhlia
- Mikael Granlund tehoili NHL:ssä