Ohhoh – Liverpoolin kiikareissa ollut keskikenttäpelaaja matkalla Manchester Cityyn?

Paris Saint-Germainin taitavan keskikenttäpelaajan Adrien Rabiotin sopimus päättyy tämän kauden jälkeen, eikä jatkosopimusta pariisilaisten kanssa ole ainakaan vielä saatu tehtyä.
23-vuotias ranskalainen on sanonut aikaisemmin urallaan, että hän on aina seurannut Liverpoolia tarkasti, joten hänen on spekuloitu siirtyvän Merseysidelle hänen sopimuksensa umpeutuessa.
Nyt Sportsmolen raporttien mukaan, Manchester City on kuitenkin uusi suosikki ranskalaisen allekirjoituksen saamiselle. Manchester ei ole Rabiotille täysin tuntematon paikka, sillä Rabiot vietti vuoden Manchester Cityn akatemiassa hänen ollessa 14-vuotias.
Koska Rabiotin sopimus loppuu ensi kesänä, hän on vapaa neuvottelemaan muiden seurojen kanssa uudesta sopimuksesta jo ensi tammikuun siirtoikkunassa.
Lähde: Sportsmole
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon