Nyt se on varmaa! Veikkausliigan 18-vuotias superlupaus siirtyy huippuseuraan

Englannin Valioliigassa pelaava Middlesbrough on hankkinut riveihinsä Tampereen Ilveksen 18-vuotiaan laitahyökkääjän Mikael Soisalon 3+1-vuotisella sopimuksella. MTV Sport uutisoi jo aiemmin siirrosta. Nyt Soisalon uusi osoite on varmistunut.
– Olen todella tyytyväinen sopimukseen. Tämä on unelmien täyttymys, minkä eteen olen tehnyt paljon töitä. Middlesbrough on iso seura, missä asiat tehdään astetta paremmin kuin esimerkiksi Suomessa. Nyt alkaa entistä kovempi työn teko ja harjoittelu, että löydän ja ansaitsen paikkani Valioliigassa, Soisalo sanoi tiedotteessa.
Suomen alle 19-vuotiaiden poikien maajoukkueeseen kuuluva Soisalo pelasi mahtavan debyyttikauden kissapaidoissa. HJK:n organisaatiosta Tampereelle viime kaudeksi lähtenyt lupaus valittiin sesongin päätteeksi Veikkausliigan parhaaksi tulokkaaksi.
Soisalolla ja Ilveksellä oli sopimus kaudesta 2017, joten tamperelaisseura saa pelaajastaan siirtokorvauksen.
VEDONLYÖJÄ.COM
LYÖ VETOA AMMATTILAISTEN VIHJEILLÄ
- Saat ensimmäisen vihjeen ilmaiseksi koodilla “VALIOLIIGACOM“.
- Tilillesi lisätään ilmainen vihje.
- Voit ostaa lisää krediittejä koska tahansa!
- Valtteri Bottaksen F1-pesti varmistui
- Liverpool puristi tärkeän voiton
- Manchester United jatkaa voitoitta
- Tottenham kaatoi Manchester Cityn
- Chelsea murskaava paikalliskamppailussa
- KuPS:lle selkeä tappio Eurooppa-liigassa
- Lähde: Valtteri Bottaksen F1-sopimus varma
- Sami Välimäki ja Oliver Lindell kympin joukkoon DP World Tourissa
- Sarjanousija Leeds aloitti voitolla
- Arsenal kaatoi Manchester Unitedin