Nyt on tuhti tili – Panthers tekemässä pulskan jatkon tähtensä kanssa

Carolina Panthersin tähtijuoksija Christian McCaffrey on nousemassa pelipaikkansa parhaiten palkatuksi pelaajaksi. NFL:n tähdistöön heti tulokaskaudellaan noussut McCaffrey on jenkkitietojen mukaan tekemässä neljän vuoden jatkosopimuksen, jonka arvo on peräti 64 miljoonaa dollaria.
Mikäli sopimus vahvistetaan, hän ohittaa Dallas Cowboysin Ezekiel Elliottin palkkatilastossa ja nousee parhaiten palkatuksi running backiksi koko sarjassa, kun palkka pilkotaan yhden vuoden palasiin.
McCaffrey on monipuolinen – ja sitä kautta todella vaikeasti puolustettava – hyökkääjä. Parhaalla kaudellaan hän eteni yli 1000 jaardia juosten ja vastaanotti palloa heitoista myös yli 1000 jaardin rajan. Juosten tuli 15 touchdownia ja heittojen vastaanottajana neljä.
McCaffreysta tuli kautta aikojen kolmas pelaaja NFL-historiassa, joka on ylittänyt kauden aikana tuhannen juoksu- ja kiinniottojaardin rajan.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Lewis Hamilton sprinttikisan voittoon – Oscar Piastri paalulle
- Suomalaistähdet vahvassa maalivireessä NHL:ssä
- Jasmi Joensuu sprintticupin voittoon
- NHL sai uuden suomalaisen maalintekijän – Mikael Granlund maalivireessä
- NHL:ssä nähtiin suomalaisvahtien taisto
- Mikko Rantanen palasi Coloradoon – suomalaistulokas maalasi taas
- Lando Norris avauskisan voittoon
- McLarenit eturiviin Australian GP:ssä
- Suomalaispakille avauspiste NHL:ssä
- Viaplayn Superviikonlopussa startataan F1-kausi, jännitetään Lontoon derbyä ja nautitaan NHL-kiekosta