Nousua havitteleva Kakkosen seura hankki vahvistuksen Veikkausliigasta
Kuva: Getty Images
Veikkausliigaseura KPV:n riveissä tällä kaudella ilman vastuuta jäänyt Benno Hanslian siirtyy Kakkosessa pelaavan Mikkelin Palloilijoiden riveihin.
Kakkosen A-lohkon kärkipaikalla kevätkierroksen jälkeen oleva MP on tehnyt Hanslianin kanssa loppukauden kestävän sopimuksen. Siirtoasiat on saatu jo kuntoon ja hän on kokoonpanossa lauantaina lohkon kärkikamppailussa, kun MP kohtaa toisena olevan FC Viikingit.
Veikkausliigan KPV:stä Mikkeliin ja MP:n riveihin siirtyvä Benno Hanslian, 25, on urallaan pelannut 29 Veikkausliigan ottelua sekä 65 Ykkösen ottelua. Jyväskyläläistaustainen laitapelaaja on pahojen jalkavammojen takia joutunut jättämään väliin melkein kokonaan kaksi edellistä kautta, mutta nyt mies on täydessä kunnossa ja aloittanut harjoittelin MP:n kanssa.
Lähde: MP:n verkkosivut
LUE MYÖS:
- City hoiteli leiviskänsä, ensi viikonloppuna megaottelu
- Isossa Omenassa hiljainen kiekkokevät
- Rory McIlroy nappasi pokaalin ja miljoonia
- KuPS ja AC Oulu puhtaalla pelillä Veikkausliigan kärjessä
- Golfässältä suoraa puhetta – ”Normaali paska viikko”
- Pitkän tauon jälkeen – Iivo Niskanen kumarsi Suomen mestarina
- Tästä alkaa kultajahti – Leijonien ensimmäinen leiriryhmä julki
- Montrealin tehotykki haamurajaan – eikä hän ole Patrik Laine
- Sami Välimäen pallo ei löytänyt reikää
- Parranpärinää Barcelonassa – fiksumpi otti etulyönnin