NHL-pelaajan kommentti Leijonien Leo Komarovista hauskuutti toimittajia: ”LOL”
Leijonien alaketjujen laituri Leo Komarov on kiekkoilija, joka tunnetaan kyvystään ärsyttää vastustajan pelaajia.
Toronto Maple Leafsissa pelaavan suomalaisen seurakaveri ja Pohjois-Amerikan nuorten joukkuetta World Cupissa edustava Morgan Rielly on paljastanut pohjoisamerikkalaiselle medialle, että agitaattorin toiminta hämmentää myös omia pelaajia ajoittain.
– Morgan Rielly seurakaveristaan Komarovista: ”Hän ajaa muut joukkueet hulluiksi… mutta joskus hän tekee samoin seurakavereilleen.” LOL, kirjoittaa Sportsnetin John Shannon Twitter-tilillään.
Morgan Reilly on Leaf teammate Komarov: "He drives the other team nuts...but drives his own teammates nuts sometimes too" LOL. #WCOH2016
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- NHL-tähti joka ryyppäsi miljoonansa ja nukkui siltojen alla
- 80 miljoonan floppi saa väistyä – Chelsealle huippuhankinta: ”Unelmani käy toteen”
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Vatsatauti vaivaa Bayern-tähteä – Saksan maalivahti Manuel Neuer sivuun Italia-ottelusta
- AC Oulu palaa Veikkausliigaan – murskavoitto MP:stä sinetöi nousun
- Arsenal ja Liverpool jäivät nuolemaan näppejään – Saksan maajoukkuetähti PSG-paitaan
- Bäckström hajosi, Washington murtui
- Hymyltä viiltävä kuva-analyysi: Näin rallirakas Maisa Torpan rinnat ovat kehittyneet – katso topless-kuvat! (K-18)
- Italialaislehti paljastaa: Niklas Moisander kuittaa puoli miljoonaa euroa enemmän kuin Perparim Hetemaj!
- Maailmanmestaruus Suomeen!