Neymaria huhutaan Real Madridiin – lähde: Näin suurta summaa PSG vaatii espanjalaisjätiltä brassitähdestään

On pian kulunut vasta vuosi siitä, kun Barcelonan brassitähti Neymar siirtyi ranskalaismahti PSG:hen maailmanennätyssummalla, huimalla 222 miljoonalla eurolla.
Neymarin on kuitenkin huhuttu haluavan jättää Pariisi taakseen jo nyt ja palata takaisin Espanjaan – ei kuitenkaan Barcaan vaan sen suurimpiin kilpailijoihin kuuluvaan Real Madridiin.
Tällä hetkellä Neymar on loukkaantuneena. Hän kontoutunee kuitenkin Venäjän MM-kisoihin.
Espanjalaislehti AS kertoo Real Madridin puheenjohtajan Florentino Perezin käyneen keväällä kahdesti Brasilian Rio de Janeirossa keskustelemassa Neymarin kanssa tulevaisuudesta.
AS:n mukaan Neymar nähtiin ainakin kahdesti Perezin kanssa maaliskuussa. Perezin uskotaan halunneen Neymarin Realiin jo pitkään.
PSG:n ei uskota luopuvan Neymarista pikkurahalla. El Chiringuito -ohjelma kertoi, että pariisilaisseura päätää tähtipelaajastaan peräti 260 miljoonaa euroa.
Real saattaisi hyvinkin AS:n spekuloinnin mukaan olla maksamassa tuon käsittämättömän summan.
Voita 1000€ lahjakortti Ikeaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin Ikeaan!
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan
- Liverpool juhli Valioliigan mestaruutta
- Floridalle avaustappio
- Patrik Laine joutui katsomoon – Montreal voitti
- Aleksander Barkov loukkaantui
- Arsenal siirsi Liverpoolin mestaruusjuhlia
- Riitta-Liisa Roponen erosi – päivitti nyt tilannettaan
- Florida nappasi kotiedun
- Liverpoolin mestaruus sinettiä vaille selvä
- Oscar Piastri kolmanteen peräkkäiseen voittoon