Myös Santos Neymar-siirron apajilla – brasilialaisseura vaatii 13,4 miljoonaa

Neymarin siirtosaaga Barcelonasta PSG:hen on saanut jälleen uuden lusikan soppaan, kun brasilialaisen aiempi seura Santos on myös tunkemassa osingoille.
Santos vaatii viittä prosenttia Neymarin siirtosummasta tilitettäväksi tililleen eli 8,9 miljoonaa euroa. Lisäksi Santos on esittänyt Barcelonalle vaatimuksen 4,5 miljoonan euron korvauksesta siitä, että Neymarin Barca-siirron yhteydessä sovituista kahdesta ystävyysottelusta Barcan ja Santosin kesken ehdittiin pelata vain toinen.
Barcelonan näkemyksen viiden prosentin kasvattajarahaa ei tarvitse maksaa, koska teknisesti Neymar osti – PSG:n rahoilla tosin – itsensä irti sopimuksestaan ja teki sitten uuden sopimuksen vapailla papereilla. Santosin toiseen vaateeseen Barcelona ei ole Globoesporten mukaan ottanut kantaa.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa
- Lando Norris voittoon – Max Verstappenille katastrofi
- McLarenit ja Ferrarit kärkipaikoille Itävallassa
- McLarenit dominoivat Itävallan harjoituksia
- Valtteri Bottaksesta tärähti kutkuttava huhu