Miksi Stora Enso lähti Lahden MM-hiihtojen pääsponsoriksi?

Lahden 2017 hiihdon MM-kisat sai viime viikolla pääsponsorikseen yhden Suomen suurimmista yrityksistä, Stora Enson. Stora Enson toimitusjohtaja Karl-Henrik Sundström antaa kolme syytä, miksi yhtiö lähti kisojen pääsponsoriksi.
– Ensimmäinen syy on tapahtuma sellaisenaan, hiihto ja pohjoismaiset hiihtolajit. Olemme hyvin pohjoismainen yhtiö ja pääkonttorimme on Suomessa. Toiseksi haluamme olla mukana juhlistamassa satavuotista Suomea. Kolmanneksi, Falunin MM-kisat oli hyvä kokemus sekä asiakkaille, työntekijöille että urheilijoille, Sundström valottaa yhteistyön taustoja.
– Tuomme paljon kokemusta mitä tulee uusiutumiseen ja kestävään kehitykseen. Kaikki tuotteemme tulevat uusiutuvasta raakamateriaalista eli metsästä, ja se on jotain mitä voimme tuoda Lahden kisojen katsojille ja Lahden kaupungille.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Turvallinen ja luotettava
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Leijonat päätti alkulohkon voittoisasti – puolivälierävastus selvillä
- Leijonat kaatoi Kanadan
- Max Verstappen Imolan ykkönen
- Leijonat nihkeään voittoon Latviasta
- Toronto pakotti Floridan seitsemänteen otteluun
- Leijonat murjoi Slovenian
- Kasperi Kapanen Edmontonin sankari – Florida tarrasi jatkopaikkaan
- Mikael Granlund hattutemppusankarina
- Ruotsi niukasti Leijonia vahvempi
- Mikko Rantasen hurja vire jatkuu