Mestaruuksia voittanut HIFK:n jenkkisentteri: ”Hän sanoi, että HIFK on paras paikka minulle”

HIFK:n uusi jenkkisentteri Alex Broadhurst sai sisäpiirivinkin siitä, että Suomi ja HIFK on hyvä paikka jatkaa uraa. Alexin isoveli Terry Broadhurst pelasi KooKoon paidassa muutama vuosi sitten.
– Hän sanoi, että HIFK on takuulla paras paikka minulle ja kehuu Helsinkiä kaupunkina. Hän kävi usein täällä ja antoi minulle ravintolasuosituksia ja vinkkejä minne mennä, nuorempi Broadhurst kertoi HIFK:n verkkosivuilla.
Ainakin meriittien perusteella HIFK on löytänyt laadukkaan vahvistuksen. Alex Broadhurstilla on kokemusta voittamisesta. Hän on voittanut AHL:n, OHL:n ja USHL:n mestaruuden urallaan.
– Haluan olla hyvä johtaja ja pelata hyvää kahden suunnan peliä. Toivottavasti teen pisteitä ja voitamme mestaruuden. Voittaminen merkitsee minulle paljon ja tiedän sen olevan tärkeää myös jätkille pukukopissa. Haluamme voittaa, olemme nälkäisiä ja mielestäni meillä on hyvä jengi, Alex Broadhurst sanoi HIFK:n verkkosivuilla.
Kierrätysvapaita ilmaiskierroksia tai 5 000 käteistä
- Tuohi – Mutkaton suomalainen nettikasino
- Ei kierrätystä!
- Voitot tilille minuutissa
- Mikko Rantasen hirmuvireelle jatkoa – kaatoi yksin Winnipegin
- Carolina haki vierasvoiton Washingtonista
- Florida avasi toisen kierroksen tappiolla
- Oscar Piastrille kolmas peräkkäinen voitto
- McLarenit hallitsivat Miamin sprinttiä – Max Verstappenille paalupaikka
- Kimi Antonelli rysäytti sprintin paalulle Miamissa
- Chelsea teki selvää jälkeä ”suomalaisjoukkueesta”
- Eetu Luostarinen hurjasteli Floridan jatkoon
- Sebastian Aho siivitti Carolinan jatkoon
- Mikko Rantanen siivitti Dallasin kiinni jatkopaikkaan