Manchester United yrittää kaapata MM-kisojen tähden Real Madridin nenän edestä – tarjous 130 miljoonaa euroa!
Kuva: Getty Images
Yksi Euroopan tämän hetken kuumimmista nuorukaisista Sergej Milinkovic-Savic, 23, tulee todennäköisesti jättämään Lazion kesän siirtomarkkinoiden aikana.
Serbian maajoukkuepelaajan perässä on useita suurseuroja. Milinkovic-Savicin agentti Mateja Kezman käy tällä hetkellä neuvotteluita Lazion kanssa ja hän on tehnyt selväksi, että pelaajan ykkösvaihtoehto on Real Madrid. Espanjalaisseura on tarkkaillut häntä jo pitkään.
Milinkovic-Savicin hankintaa taloudellisesti tulee helpottamaan Cristiano Ronaldon megasiirto Juventukseen.
Myös Manchester Unitedin kerrotaan kuitenkin olevan kiinnostunut nuorukaisesta ja valmistelevan jopa 130 miljoonan euron tarjousta.
LUE MYÖS:
- Jere Lehtinen: Leijonat saamassa vielä yhden NHL-vahvistuksen?
- Buffalon vuoro voittaa – sarjassa edetään seiskapeliin
- Jättiyllätys – Slovenia kellisti Tshekin
- Kuten pitikin – Leijonille toinen voitto
- Aston Villa varmisti Mestarien liigan paikkansa
- Sveitsi odotetun vahva, Kanada voitti Ruotsin
- Leijonat avasi hyvällä voitolla
- MM-jääkiekko alkaa, Leijonat kohtaa Saksan
- Anaheimin taival päättyi – Vegas välieriin
- Colorado välieriin – Minnesota hukkasi johtonsa