Maanantain Valioliigan huippuottelussa West Ham – Leicester
Kaksi eurojoukkuetta kohtaa Valioliigan päätöskierroksella Lontoon olympiastadionilla. Kuinka kaksi hyvin toisensa tuntevaa manageria löytävät ratkaisevan eron toisistaan?
West Hamin David Moyes on raivannut tiensä takaisin Valioliigamanagerien huippukastiin. Jo alamaissa ollut ura on kokenut rakettimaisen nousun itä-Lontoossa. Brendan Rodgersin ympärillä huhumylly pyörii hurjana. Rohkeimmat asiantuntijat povaavat Rodgersista jopa Arsenalin seuraavaa manageria.
V Sportin selostaja Ville Kuusinen muistuttaa joukkueiden viime kauden kohtaamisista.
– West Ham onnistui tekemään peräti kuusi maalia Leicesterin verkkoon kahdessa kohtaamisessa. Jotenkin järki sanoo, että tämä päättyy tasapeliin, mutta siltikin kallistun niukkaan kotivoittoon, Kuusinen veikkaa.
– David Moyes on saanut entisistä keskinkertaisuuksista kaiken irti, jos katsotaan Soucekia, Antoniota tai Benrahmaa, he kaikki ovat nykyään Valioliigan huipulla, Ville Kuusinen arvioi.
West Ham-Leicester maanantaina 23.8. V Sportin jalkapallokanavilla klo 22.00.
LUE MYÖS:
- Jännittäviä hetkiä NBA:ssa – tuleeko lisää joukkueita?
- Kolmien olympialaisten kävijä sanoi hyvästit
- Ja taas on herkkua tarjolla – katseet kiinnittyvät Madridiin ja Pariisiin
- Viljami Sinisalon asema vahvistuu?
- Liigan pudotuspelit alkavat – miten käy HIFK:n?
- Kotimaisen jalkapallon ensimmäinen pokaali ratkaistaan
- Nuori supertähti putsasi pöydän
- Jo aiemmin tehokkain, nyt nousua maalitilastossa – Patrick Kane laittaa jenkkien tilastoja uusiksi
- Taas uusi kunnianosoitus legendalle – sarjan paras valmentaja!
- Hiihdon maailmancup päättyy USA:ssa – Iivo Niskasta ei nähdä