Lukas Hradecky: ”Munat meni shortseihin”
Kuva: Getty Images
Bröndby koki yllättävän kotitappion sunnuntaina, kun se hävisi Randersille 0-2. Bröndbyn maalivahti Lukas Hradecky ihmetteli joukkueensa vaisua esitystä.
Bröndby sai otteluun huonoimman mahdollisen alun, kun Randers meni johtoon jo kolmannella minuutilla.
– Suoraan sanottuna tuntui, että jätkillä munat meni shortseihin. Randers sai nopean avausmaalin ja tuntui, että pelaajat jännittivät liikaa peliä, kun oli katsomo täynnä ja kaikkea hälinää. Emme tehneet pelissä mitään oikein, Hradecky hämmästeli.
Yksi hälinän aiheuttajista oli Daniel Agger, joka teki paluun joukkueeseen yhdeksän Liverpoolissa vietetyn kauden jälkeen. Agger ei ollut kuitenkaan vielä kokoonpanossa sunnuntaina.
– Kaikki tiesivät hypetyksen ja sen, että katsomo tulee olemaan täynnä ja Aggerin paluu. Todella outoa, että pelasimme noin huonosti, sillä kyllä kaikki ovat tottuneet pelaamaan isojen yleisömäärien edessä, ihmetteli Hradecky.
Hradecky uskoo, että Agger on puuttuva palanen joukkueen puolustuspelaamiseen.
– Hän vaikuttaa maailman sympaattisimmalta äijältä ja kävi meille puoliajallakin puhumassa. Hän tulee olemaan meille tärkeä pelaaja, sillä puolustuksestamme on puuttunut johtaja sen jälkeen, kun Khalid Boulahrouz lähti viime kauden jälkeen.
LUE MYÖS:
- Iivo Niskanen: mullistava uutinen!
- Erikoista! NHL:stä tuttu suomalaishyökkääjä teki pätkäsopimuksen SM-liigaseuran kanssa
- IS: Sisäpiiripaljastus Alisa Vainion vaietusta puolesta
- Cristiano Ronaldolta jättipaljastus: ura päättyy
- Aleksi Valavuori jysäytti yli miljoonan euron ilmoituksen – ”J*malauta mikä pommi”
- EM-kisat: Päivän suomalaiset 16.8. – Alisa Vainio lähtee suosikkina naisten maratonille
- Unelma kariutui – Veera Selänne joutui tekemään lopullisen ratkaisun
- Katso täältä SM-liigan ilmaisottelut kaudella 2026–27
- Kaukalossa kultaa takonut Tappara julkaisi synkkiä tietoja
- Ilona Mononen Ylelle: Se oli siinä!
- Katso täältä SM-liigan ilmaisottelut kaudella 2026–27
- Tämä jos jokin on poikkeuksellista: Mestis-seuran uusi päävalmentaja on vasta 24-vuotias
- Susijengin jäljillä: Bilbao hiljeene
- Pahasti itseään kolhinut englantilaislumilautailija vielä rinteeseen?
- Suomen U21-maajoukkue valittu kesäkuun turnaukseen – lähes koko joukkue Veikkausliigasta
- Iivo ja Kerttu Niskanen jäivät kauas kärjestä – ”Vähän vaikeampi päivä”
- Ilona Mononen Ylelle: Se oli siinä!
- Megatähti Aleksander Ovetshkinille vastuuta
- 10 Safe Anime Websites In 2022 To Stream Anime Online
- 16-vuotiaat pojat valittu maajoukkueleirille