Lukas Hradecky: ”Munat meni shortseihin”
Kuva: Getty Images
Bröndby koki yllättävän kotitappion sunnuntaina, kun se hävisi Randersille 0-2. Bröndbyn maalivahti Lukas Hradecky ihmetteli joukkueensa vaisua esitystä.
Bröndby sai otteluun huonoimman mahdollisen alun, kun Randers meni johtoon jo kolmannella minuutilla.
– Suoraan sanottuna tuntui, että jätkillä munat meni shortseihin. Randers sai nopean avausmaalin ja tuntui, että pelaajat jännittivät liikaa peliä, kun oli katsomo täynnä ja kaikkea hälinää. Emme tehneet pelissä mitään oikein, Hradecky hämmästeli.
Yksi hälinän aiheuttajista oli Daniel Agger, joka teki paluun joukkueeseen yhdeksän Liverpoolissa vietetyn kauden jälkeen. Agger ei ollut kuitenkaan vielä kokoonpanossa sunnuntaina.
– Kaikki tiesivät hypetyksen ja sen, että katsomo tulee olemaan täynnä ja Aggerin paluu. Todella outoa, että pelasimme noin huonosti, sillä kyllä kaikki ovat tottuneet pelaamaan isojen yleisömäärien edessä, ihmetteli Hradecky.
Hradecky uskoo, että Agger on puuttuva palanen joukkueen puolustuspelaamiseen.
– Hän vaikuttaa maailman sympaattisimmalta äijältä ja kävi meille puoliajallakin puhumassa. Hän tulee olemaan meille tärkeä pelaaja, sillä puolustuksestamme on puuttunut johtaja sen jälkeen, kun Khalid Boulahrouz lähti viime kauden jälkeen.
LUE MYÖS:
- Krista Tervo: surkea uutinen!
- Siirtomarkkinoilla jysähtää – Real Madrid tekemässä suomalaishankinnan
- Saga Vanninen: valtava muutos!
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!