Luis Suarez innoissaan Philippe Coutinhon hankinnasta – ”Olen todella iloinen hänen puolestaan”

Philippe Coutinhon hankinnasta ollaan oltu innoissaan Barcelonassa johtoportaasta kannattajiin saakka, mutta yhdelle joukkueen pelaajalle Coutinhon saapumisessa on aivan oma hohtonsa.
Coutinho seuraa nimittäin samaa reittiä kuin kärkimies Luis Suarez – kumpikin siirtyi Blaugranan riveihin Liverpoolissa, jossa kaksikko ehti pelata myös yhdessä.
– Entisenä joukkuekaverina ja ystävänä olen todella iloinen hänen puolestaan, Suarez sanoi Marcan mukaan sunnuntaisen 3-0 Levante-voiton jälkeen.
Uruguaylainen painotti, että kyse on paljon enemmästä kuin vanhojen joukkuekavereitten pelaamisesta taas yhdessä.
– Luulen että hän pystyy tuomaan joukkueeseen paljon. Kaikki tietävät sen laadun joka hänellä on; hän on kuulunut parhaiden pelaajien joukkoon monen vuoden ajan, Suarez tähdensi.
- ManU-kaatajan tuhkimotarina jatkuu – taas iso päänahka
- Seuraa syksyn urheilutapahtumia televisiosta
- Oliver Lindellille jälleen yli 100 000 euron palkintopotti
- Liverpoolille viime hetken voitto – Manchester City vei paikalliskamppailuun
- Tottenham ja Arsenal voittoihin Valioliigassa
- Oliver Lindell hyvissä asemissa viikonloppuun
- Oliver Lindell aloitti BMW PGA Championshipin erinomaisesti
- Oliver Lindell jälleen upeaan suoritukseen
- Ilves ja KalPa varmistivat jatkopaikan CHL:ssä
- Max Verstappen palasi voittajaksi