Liverpoolin hyökkääjä matkalla Jürgen Kloppin entiseen seuraan!
Liverpoolin 23-vuotias hyökkääjä Divock Origi saattaa vaihtaa seuraa siirtoikkunan viimeisinä päivinä.
Aikoinaan erittäin lupaavana pidetty hyökkääjä ei ole onnistunut vakiinnuttamaan pelipaikkaa Jürgen Kloppin joukkueesta, ja Borussia Dortmundin on kerrottu olevan erittäin kiinnostunut Origista.
Dortmund ei ole valmis ottamaan riskiä Origin 27 miljoonan punnan hintalapun kanssa, mutta saksalaisjoukkue olisi valmis ottamaan nopean ja vahvan hyökkääjän riveihinsä vuoden lainapestillä.
Origi pelasi viime kaudella lainassa Dortmundin kilpailijassa Wolfsburgissa, jossa mies onnistui tekemään kuusi maalia Bundesliigassa.
Lähde: Caughtoffside
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Sidney Crosby ja kumppanit voittivat Stanley Cupin toisella yrittämällä – Jarkko Ruutu muistelee: ”Joukkue oli huonompi kuin edellisenä vuonna”
- Tiesitkö: Jari Litmanen ei ole aina pelannut numerolla 10 – mitä muita numeroita hän käytti?
- Arsenal havittelee ison rahan korvaajaa Danny Welbeckille
- Ghanan Kevin-Prince Boateng ei kainostele: ”Meidän täytyy voittaa mestaruus”
- Auts! Kilpakumppanilta täyslaidallinen suomalaiselle formulakuskille: ”En kunnioita tuota kakaraa lainkaan”
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- Espanjan päävalmentajalle potkut MM-kisojen aattona – ”Liitto ei voi jäädä ulkopuolelle neuvotteluista”
- ESPN: Andres Iniesta suuntaamassa todella yllättävään osoitteeseen, eikä se ole Kiina
- Henri Kontisen nelinpelitie nousi pystyyn Australiassa