Liverpool-tähti aikoo lopettaa maajoukkueuransa: ”En halua pyöriä turistina mukana”
Kuva: Getty Images
Liverpoolin ja Englannin maajoukkueen keskikenttätähti James Milner sanoo pohtivansa vakavasti maajoukkueuransa lopettamista.
30-vuotias Milner on pelannut 57 maaottelua, ensimmäisen niistä vuonna 2009.
– Olen ollut mukana neljässä lopputurnauksessa ja saanut upeita kokemuksia. Tällä hetkellä koen, että pystyn lähinnä antamaan maajoukkueen nuorille pojille hyviä vinkkejä.
– On keskusteltava managerin kanssa tarkkaan, mikä minun roolini jatkossa on vai onko sitä. En halua vain reissata ympäri maailmaa ja olla siellä turistina. Haluan, että minulla on kunnon rooli joukkueessa. Jos ei ole, on varmasti parempi, että nuoria kavereita otetaan tilalle, Milner sanoi Setanta Sportsin mukaan.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Sidney Crosby ja kumppanit voittivat Stanley Cupin toisella yrittämällä – Jarkko Ruutu muistelee: ”Joukkue oli huonompi kuin edellisenä vuonna”
- Arsenal havittelee ison rahan korvaajaa Danny Welbeckille
- ESPN: Andres Iniesta suuntaamassa todella yllättävään osoitteeseen, eikä se ole Kiina
- Ghanan Kevin-Prince Boateng ei kainostele: ”Meidän täytyy voittaa mestaruus”
- Tiesitkö: Jari Litmanen ei ole aina pelannut numerolla 10 – mitä muita numeroita hän käytti?
- Auts! Kilpakumppanilta täyslaidallinen suomalaiselle formulakuskille: ”En kunnioita tuota kakaraa lainkaan”
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- Espanjan päävalmentajalle potkut MM-kisojen aattona – ”Liitto ei voi jäädä ulkopuolelle neuvotteluista”
- Henri Kontisen nelinpelitie nousi pystyyn Australiassa