Liverpool-pelaaja ylistää Jürgen Kloppia: “Kaikki ovat todella innoissaan”

Liverpoolin brasilialainen keskikenttäpelaaja Lucas Leiva ylistää Liverpoolin uutta manageria Jürgen Kloppia jo lyhyen yhteiselon jälkeen.
– Todella hyvä tähän asti. Maanantaina harjoittelimme ensi kertaa hänen johdollaan ja kaikki on ollut todella positiivista. Hän on todella intohimoinen valmentaja. Hän laittaa itse kaikkensa likoon ja vaatii samaa pelaajilta. Hän sanoo koko ajan, että on oltava intensiivinen, aggressiivinen itselleen, Leiva kertoo Independent-lehden nettisivuilla.
– Yritä aina olla vielä vähän parempi, juokse vielä 10 metriä lisää, sillä ne ovat menestyksen avaimia. Näitä asioita hän on painottanut meille parin päivän ajan.
– Hän on hyvin avoin kaveri, joka haluaa olla lähellä pelaajia. Samalla hän on kuitenkin todella rehellinen ja suorapuheinen.
– Tämä on uusi alku jokaiselle pelaajalle: kaikki aloittavat tavallaan nollasta ja yrittävät tehdä parhaan mahdollisen vaikutuksen. Kaikki ovat todella innoissaan oppimaan häneltä sekä joukkueena että yksilöinä. Sitä me tarvitsemmekin, että saavutamme sen, mitä haluamme, Leiva sanoi.
Voita 1000€ lahjakortti ruokakauppaan!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa 1000€ lahjakortin ruokakauppaan!
- Huuhkaja-pelaajan joukkue lähellä jättipaukkua FA Cupissa
- FA Cupissa jysähti melkoinen pommi – Liverpool putosi alasarjajoukkueelle
- Patrik Laineen kuiva kausi jatkui
- Sebastian Aho hurjana – Aleksander Barkov iskussa
- Teuvo Teräväinen ja Artturi Lehkonen tehokkaina
- Suomalaiset kovassa maalivireessä NHL:ssä
- Teuvo Teräväisen tehot laiha lohtu
- Joel Armia Montrealin sankarina
- Juuse Saros ei pystynyt pysäyttämään Ottawaa
- Aleksander Barkov huippuvireessä – Mikael Granlund avasi pistetilinsä Dallasissa