Lionel Messiltä jää kauden ensimmäinen peli väliin – iloinen perhetapahtuma tiedossa
Kuva: Getty Images
Lionel Messi on pelannut tällä kaudella jokaisessa Barcelonan ottelussa La Ligassa, mutta tämä putki katkeaa lauantaina.
Marcan mukaan Barcelona on tehnyt ottelupäivän aamuna lauantaina muutoksen kokoonpanoon ja Yerry Mina nousee pöytäkirjaan Messin tilalle. Lehden tietojen mukaan kyse on henkilökohtaisesta syystä eli tarkemmin Messin kolmannen lapsen syntymästä.
Barcan päävalmentaja Ernesto Valverden odotetaan muutenkin kierrättävän miehistöään lauantaina Malagassa, vaikka vastassa on joukkue, jolle Blaugrana on kärsinyt edellisen tappionsa La Ligassa.
LUE MYÖS:
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!
- Leijonat finaaliin – Kanada kaatui mahtiesityksellä
- PSG uusi mestaruutensa
- Sveitsi palautti Norjan maan pinnalle
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Sidney Crosby ja kumppanit voittivat Stanley Cupin toisella yrittämällä – Jarkko Ruutu muistelee: ”Joukkue oli huonompi kuin edellisenä vuonna”
- Arsenal havittelee ison rahan korvaajaa Danny Welbeckille
- ESPN: Andres Iniesta suuntaamassa todella yllättävään osoitteeseen, eikä se ole Kiina
- Ghanan Kevin-Prince Boateng ei kainostele: ”Meidän täytyy voittaa mestaruus”
- Tiesitkö: Jari Litmanen ei ole aina pelannut numerolla 10 – mitä muita numeroita hän käytti?
- Auts! Kilpakumppanilta täyslaidallinen suomalaiselle formulakuskille: ”En kunnioita tuota kakaraa lainkaan”
- Carolina finaaliin – Montreal lomille
- Espanjan päävalmentajalle potkut MM-kisojen aattona – ”Liitto ei voi jäädä ulkopuolelle neuvotteluista”
- Henri Kontisen nelinpelitie nousi pystyyn Australiassa