Lionel Messi ei kutsunut joukkuekaveriaan häihin – taustalla erikoinen syy

Lionel Messi menee kesällä naimisiin pitkäaikaisen naisystävänsä Antonella Roccuzzon kanssa. Häissä ei tulla kuitenkaan näillä näkymin näkemään yhtä Messin joukkuekaveria.
Useiden lähteiden mukaan Messin joukkuekaveri Gerard Pique ei ole saanut kutsua häihin. Syynä on Piquen naisystävän Shakiran ja Roccuzzon viileät välit. Roccuzzo oli Piquen edellisen tyttöystävän Nuria Tomasin hyvä ystävä eikä katsonut hyvällä, kun Pique jätti ystävänsä vaihtaakseen kolumbialaiseen laulajatähteen.
Messi pitää kesällä kahdet hääjuhlat. Ensin pariskunta menee naimisiin Argentiinassa molempien kotikaupungissa Rosariossa 24.6. Argentiinan on kutsuttu yhteensä 600 vierasta. Lisäksi hääpari järjestää vielä toiset kemut Barcelonassa niille, jotka eivät syystä tai toisesta päässeet Argentiinaan.
20€ antaa 40€ + 100 ilmaiskierrosta
- Avaa pelitili Caxinolle, niin mahtavat edut ovat sinun.
- Talleta 20€, niin saat 40€ pelirahaa sekä 100 ilmaiskierrosta.
- Tarjous voimassa vain uusille asiakkaille rajoitetun ajan.
- Everton selvisi pälkähästä – Leicester ja Leeds putosivat
- Max Verstappen Monacon ruhtinas
- Max Verstappen Monacon GP:n paalupaikalle
- Bayern München dramaattisten vaiheiden jälkeen Bundesliigan mestariksi
- Dallas piti kautensa elossa
- CHL:ssä merkittäviä muutoksia jääkiekon sääntöihin
- Manchester United varmisti paikan Mestarien liigassa
- “Lähikuvassa: Mika Häkkinen” -haastattelusarja on kurkistus Formula 1:n harvoin nähtyihin sisäpiireihin
- Suomalaistähdet johdattivat Dallasin avausvoittoon
- Florida rynnisti finaaliin – Aleksander Barkov teki historiaa