Lionel Messi ei kutsunut joukkuekaveriaan häihin – taustalla erikoinen syy
Kuva: Getty Images
Lionel Messi menee kesällä naimisiin pitkäaikaisen naisystävänsä Antonella Roccuzzon kanssa. Häissä ei tulla kuitenkaan näillä näkymin näkemään yhtä Messin joukkuekaveria.
Useiden lähteiden mukaan Messin joukkuekaveri Gerard Pique ei ole saanut kutsua häihin. Syynä on Piquen naisystävän Shakiran ja Roccuzzon viileät välit. Roccuzzo oli Piquen edellisen tyttöystävän Nuria Tomasin hyvä ystävä eikä katsonut hyvällä, kun Pique jätti ystävänsä vaihtaakseen kolumbialaiseen laulajatähteen.
Messi pitää kesällä kahdet hääjuhlat. Ensin pariskunta menee naimisiin Argentiinassa molempien kotikaupungissa Rosariossa 24.6. Argentiinan on kutsuttu yhteensä 600 vierasta. Lisäksi hääpari järjestää vielä toiset kemut Barcelonassa niille, jotka eivät syystä tai toisesta päässeet Argentiinaan.
LUE MYÖS:
- Krista Tervo: surkea uutinen!
- Siirtomarkkinoilla jysähtää – Real Madrid tekemässä suomalaishankinnan
- Saga Vanninen: valtava muutos!
- Shokkikäänne: Patrik Laine osana NHL:n isoa skandaalia
- Kanavoi sisäinen petosi Beazt Fight -ennakkokatsauksella
- Kalle Palander täräyttää: kaksi etua ottelussa Aleksi Valavuorta vastaan
- Aleksi Valavuori: huima paljastus kohutun nyrkkeilyottelun alla!
- Tanskan supermies harvinaiseen kerhoon
- Huuhkajille selkäsauna Saksassa
- Maailmanmestaruus Suomeen!