Lionel Messi ei kutsunut joukkuekaveriaan häihin – taustalla erikoinen syy

Lionel Messi menee kesällä naimisiin pitkäaikaisen naisystävänsä Antonella Roccuzzon kanssa. Häissä ei tulla kuitenkaan näillä näkymin näkemään yhtä Messin joukkuekaveria.
Useiden lähteiden mukaan Messin joukkuekaveri Gerard Pique ei ole saanut kutsua häihin. Syynä on Piquen naisystävän Shakiran ja Roccuzzon viileät välit. Roccuzzo oli Piquen edellisen tyttöystävän Nuria Tomasin hyvä ystävä eikä katsonut hyvällä, kun Pique jätti ystävänsä vaihtaakseen kolumbialaiseen laulajatähteen.
Messi pitää kesällä kahdet hääjuhlat. Ensin pariskunta menee naimisiin Argentiinassa molempien kotikaupungissa Rosariossa 24.6. Argentiinan on kutsuttu yhteensä 600 vierasta. Lisäksi hääpari järjestää vielä toiset kemut Barcelonassa niille, jotka eivät syystä tai toisesta päässeet Argentiinaan.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa