Liiga-seura julkaisi kaksi lainasopimusta

Ässät on tehnyt loppukauden mittaisen lainasopimuksen hyökkääjä Topias Haapasen kanssa ja loppuvuoden mittaisen lainasopimuksen hyökkääjä Jerry Sammaliston kanssa.
Ässien hyökkäyspää kärsii tällä hetkellä useista loukkaantumisista ja lisäksi Lenni Killinen ja Otto Kivenmäki lähtivät alle 20-vuotiaiden MM-leiritykseen.
– Me olemme pelanneet viimeiset kuusi ottelua hyvällä ilmeellä kovasti taistellen ja olemme raapineet pisteitä. Se kertoo siitä, että joukkueen sisällä on paljon voimaa, Ässien kehitysjohtaja Tommi Kerttula taustoittaa seuran verkkosivuilla.
– Toisaalta olemme myös pelanneet tämän pimeän ja raskaan ajanjakson todella kapealla rosterilla, ja se lisää tietenkin riskikerrointa ylirasitukseen sekä loukkaantumisiin. Viime peleissä ei ole ollut yhtään ylimääräistä hyökkääjää, Kerttula toteaa.
Lähde: Ässien verkkosivut
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa