Lehti: Mitta täyttyi tyhjistä lupauksista – Ronaldo jättää Real Madridin

Cristiano Ronaldo siirtyy pois Real Madridista tänä kesänä, väittää portugalialaislehti Record.
Lehden mukaan Ronaldo on tyytymätön Real Madridin sopimustarjoukseen. Realin puheenjohtaja Florentino Pérezin kerrotaan luvanneen Ronaldolle vuoden 2017 Mestarien liigan voiton jälkeen, että hänestä tehdään maailman parhaiten palkattu jalkapalloilija. Näin ei ole kuitenkaan tapahtunut, ja nyt 33-vuotiaan portugalialaistähden mitta on täyttynyt.
Raha ei ole ainoa syy lähtöhaluihin, vaan Ronaldon kerrotaan pettyneen pahasti päävalmentaja Zinedine Zidanen yllättävästä lähdöstä.
Ronaldon seuravaihtoehtoina luetellaan Valioliigan Manchester United, josta hän siirtyi Madridiin vuonna 2009. Muita vaihtoehtoja ovat Paris St. Germain ja Juventus.
Lähde: Onefootball.
Voita joulumatka Berliiniin kahdelle – arvo 1896€!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa joulumatkan Berliiniin kahdelle!
- Palkinto sisältää mm. neljä yötä hotellissa aamiaisineen, lennot Helsinki-Berliini-Helsinki sekä jouluaaton ja joulupäivän illalliset.
- Ryder Cupin joukkueet valittu
- Liverpool kaatoi Arsenalin huippukamppailussa
- Oscar Piastri vankisti voitolla MM-johtoaan
- McLarenit eturivistä Alankomaiden osakilpailuun
- McLarenit palasivat radoille vahvimmin
- KuPS Konferenssiliigan liigavaiheeseen
- Lisää suomalaisedustusta eurocupeihin
- Valtteri Bottaksen F1-pesti varmistui
- Liverpool puristi tärkeän voiton
- Manchester United jatkaa voitoitta