Lahden kisojen pääsponsori: ”Hieno mahdollisuus”

Lahden 2017 hiihdon MM-kisat sai viime viikolla pääsponsorikseen yhden Suomen suurimmista yrityksistä, Stora Enson.
– Lahden tapaiset talviurheilukisat ovat hyvin lähellä meidän yhtiömme arvoja. Täytyy myös muistaa, että meidän raaka-aine tulee suomalaisesta metsästä, Stora Enson Suomen maajohtaja Seppo Parvi sanoi.
– Jos ajatellaan hiihtokisoja ja kisoja etenkin Lahden tapaisessa paikassa, niin se on keskellä luontoa ja suomalaista metsää. Mikä sopisi paremmin sponsoroinnin kohteeksi?
– Se on hieno mahdollisuus meidän työntekijöille, erilaisille intressiryhmille ja asiakkaille tavata toisiaan, ja nähdä käytännössä meidän tuotteita. Se on myös hieno mahdollisuus yhdistää Suomen satavuotisjuhla, itsenäisyys 100 vuotta, Suomen suurimpaan urheilutapahtumaan.
TUOHIRULLASTA KIERRÄTYSVAPAITA ILMAISKIERROKSIA TAI JOPA 5000€
- Ei kierrätysvaatimuksia!
- Tuohet tilille minuutissa
- Suomalaisen mutkaton nettikasino
- Suomalaisjoukkueilla surkea startti europeleihin
- F1:ssä pamahti uutispommi – Red Bull -pomolle kenkää
- NHL:n runkosarjaan enemmän pelejä
- Niclas Grönholm toiseksi Ruotsin vesikisassa
- Lando Norris kotikisan voittoon – Silverstonessa draamaa ja yllätyksiä
- Max Verstappen tykitti paalulle
- McLarenit ja Ferrarit kovimmassa vauhdissa Silverstonessa
- Valioliigasta karmea suru-uutinen – Diogo Jota menehtyi traagisesti
- Oliver Lindell upeasti golfin major-turnaukseen
- NHL:n varaustilaisuus suomalaisittain surullista katsottavaa