Lähde: Barcelona valmis maksamaan kymmeniä miljoonia Bundesliigan nuoresta maalitykistä
Kuva: Getty Images
Espanajalaisseura Barcelona on Cadena Copen mukaan kiinnostunut kiinnittämään Eintracht Frankfurtin hyökkääjän Luka Jovicin riveihinsä.
Katalaanijätti on valmis maksamaan Cadena Copen mukaan 21-vuotiaasta 35 miljoonaa euroa. Barcelona tarvitsee voimaa hyökkäykseen, kun Munir El Haddadi lähti Sevillaan.
Jovic on antanut tällä kaudella vahvat näytöt. Hän on Bundesliigan maalitilaston jaetulla ykkössijalla tehtyään 15 ottelussa huimat 12 maalia.
Barcelonan GM Pep Segura on painostanut seurajohtoa hankkimaan Kroatian maajoukkuepelaajan. Tarjous on tarkoitus tehdä Frankfurtille kesällä.
Viime kaudella Jovic teki Eintrachtissa kahdeksan liigamaalia vaikka pelasi koko kauden aikana vain reilut 900 minuuttia. Hän siirtyi Saksaan Portugalin mahtiseurasta Benficasta kaudeksi 2017-2018.
LUE MYÖS:
- Iivo Niskanen: mullistava uutinen!
- Erikoista! NHL:stä tuttu suomalaishyökkääjä teki pätkäsopimuksen SM-liigaseuran kanssa
- IS: Sisäpiiripaljastus Alisa Vainion vaietusta puolesta
- Cristiano Ronaldolta jättipaljastus: ura päättyy
- Aleksi Valavuori jysäytti yli miljoonan euron ilmoituksen – ”J*malauta mikä pommi”
- EM-kisat: Päivän suomalaiset 16.8. – Alisa Vainio lähtee suosikkina naisten maratonille
- Unelma kariutui – Veera Selänne joutui tekemään lopullisen ratkaisun
- Katso täältä SM-liigan ilmaisottelut kaudella 2026–27
- Kaukalossa kultaa takonut Tappara julkaisi synkkiä tietoja
- Ilona Mononen Ylelle: Se oli siinä!