Kevin Magnussen kritisoi McLarenin ilmapiiriä: ”Renault on paljon iloisempi tiimi”

Kaksi kautta sitten McLarenilla ajanut Kevin Magnussen sai tälle kaudelle pestin Renaultin vastaperustetusta tiimistä.
Kaksikko saattaa hyvinkin tapella tulevalla kaudella samoista sijoista. Magnussenin mukaan tiimeissä on kuitenkin eroja.
– Ero on itse asiassa todella suuri. Näkee heti, että Renaultilla ihmiset ovat onnellisempia. Täällä on paljon parempi tunnelma. Kaikki ovat positiivisia ja uskovat omaan tekemiseemme, Magnussen kertoo Iaf1.es -sivustolla.
– Kun olin McLarenilla, tiimi oli menossa alaspäin, mutta Renault on menossa vastakkaiseen suuntaan. Ja se näkyy todella paljon jokaisen ihmisen suhtautumisessa.
– Juttelen edelleen muutaman McLarenin kaverin kanssa, eikä minulla ole siinä mitään ongelmaa. Ei minulla ole ollut riitoja kenenkään McLarenin tyypin kanssa, Magnussen sanoo.
Voita kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin!
- Vastaa muutamaan nopeaan kysymykseen.
- Osallistu arvontaan.
- Voit voittaa kaksi VIP-pakettia koripallon EM-kisoihin 2025 Tampereelle!
-
- VIP-pakettiin sisältyy:
- otteluliput Suomen otteluun parhailta paikoilta
- korkeatasoinen ruokailu
- oma nimetty pöytä ennen ottelua, puoliajalla ja ottelun jälkeen
- majoitus Sokos Hotel Ilveksessä
- VIP-pakettiin sisältyy:
-
- NHL sai uuden suomalaisen maalintekijän – Mikael Granlund maalivireessä
- NHL:ssä nähtiin suomalaisvahtien taisto
- Mikko Rantanen palasi Coloradoon – suomalaistulokas maalasi taas
- Lando Norris avauskisan voittoon
- McLarenit eturiviin Australian GP:ssä
- Suomalaispakille avauspiste NHL:ssä
- Viaplayn Superviikonlopussa startataan F1-kausi, jännitetään Lontoon derbyä ja nautitaan NHL-kiekosta
- Joel Kiviranta yllättävässä maaliputkessa
- Coloradon suomalaiskaksikko avainroolissa
- Mikko Rantanen ja Mikael Granlund iskivät maalin