Katutappelu voi käydä kalliiksi Harry Maguirelle

Muutaman yön kreikkalaisessa tyrmässä nujakoinnista ja virkavallan vastustamisesta viettänyt Manchester United-toppari Harry Maguire saattaa joutua maksamaan kalliisti tekosistaan.
Maguiren ja hänen ystäviensä pidättämiseen johtanut tapahtumaketju alkoi Mykonoksen saarella, kun Maguire seurueineen joutui sanaharkkaan kahden miehen kanssa. Kreikkalaistietojen mukaan Harry Maguiren sisko oli osallisena kähinässä, ja oli loukkaantunut lievästi.
Paikalle osunut poliisipartio pidätti Maguiren ja tämän kaksi ystävää ja vei heidät putkaan. Tätä brittikolmikko vastusti voimakkaasti väkivaltaa käyttäen, ja tämä lienee pääsyy, miksi Maguire oikeuden eteen joutuu.
Kreikkalaislähteet ennakoivat Maguiren selviävän tapahtuneesta isoilla sakoilla ja ehdollisella tuomiolla, mutta selviääkö Maguire takaisin Englannin maajoukkueeseen on toinen juttu.
– Minun pitää puhua ensin Maguiren kanssa asia selväksi. Teen sen jälkeen ratkaisuni siitä, voiko hän edustaa maataan, maajoukkuevalmentaja Gareth Southgate kertoi.
Aloita sijoittaminen – eToro tarjoaa asiantuntijoiden alustan 0%:n palkkiokuluilla!
- eToron kautta sijoitat asiantuntijoiden kanssa.
- Ei piilokuluja – eTorossa jopa 0%:n palkkiokulut.
- eToro tarjoaa pääsyn 3 000:een eri omaisuuserään, kuten osakkeisiin, ETF:iin, indekseihin ja valuuttoihin.
- Sebastian Ahon sihti kohdillaan – Dallasin suomalaiset syöttöpuuhissa
- Suomalaishiihtäjät kaukana kärjestä Jällivaarassa
- Mikael Granlund tehopäällä – Patrik Laine osui
- Talvi yllätti HJK:n Konferenssiliigan ottelussa – HJK menetti kahden maalin johtoaseman
- Aleksander Barkov pyssytti itsensä harvalukuiseen seuraan
- Sebastian Aho tehokkaana – Jesperi Kotkaniemi ratkaisi
- Suomen joukkueet viikonlopun talvilajien MM-osakilpailuihin valittu – konkari mukana
- Aleksander Barkov vietti historiallista iltaa
- Suomalaishiihtäjät kaukana kärjestä Rukan hyisissä olosuhteissa
- Carolinan suomalaiset syvensivät Columbuksen ahdinkoa